Tel/fax: 0269-210082 (Învăţământ liceal) / Tel: 0269-214781 (Învăţământ primar şi gimnazial) Formularul 230
directiune@cnogsibiu.ro / secretariat@cnogsibiu.ro

Premii și mențiuni la concursul județean de creație plastică/creație literară-poezie, ,, Primăvara prin ochii copiilor”, Ediția a VII-a, martie 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serena-Elena Tutunariu, clasa a IX-a,

,,Un colț de Rai”

 

Secțiunea creație plastică

Liceu

Premiul I

Tutunariu Serena-Elena, cls. a IX-a, Colegiul Național ,,Octavian Goga” ,,Un colț de Rai”

Prof. coordonator: Mărculescu Carmen

Premiul II

Popescu Ana Eunice, cls. a IX-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica”, ,,Alegorie”

Prof. Coordonator: Teglaș Raluca Maria

Premiul III

Bîrțan Andreea Raluca, cls. a XII-a, Colegiul Economic ,,George Barițiu”, ,,Flori de liliac”

Prof. coordonator: Todor Camelia Loredana/Szekely Enikὅ

Menţiune

Radu Sabina, cls. a XII-a, Colegiul Național Pedagogic ,,Andrei Șaguna”, ,,Flori”

Prof. coordonator: Florea Bianca

Macarie Sânziana Maria Elena, cls. a X-a, Colegiul Naţional ,,Unirea”, Târgu Mureș, ,,Parfum de primăvară”

Prof. coordonator: Motorga Maria

 

Gimnaziu

Premiul I

Andrici Rebeca, cls. a VII-a, Școala Gimnazială Nr. 18, ,,Mai mult decât narcise”

Prof. coordonator: Bisericaru Iulian

Premiul II

Vereș Viktória, cls. a VI-a, Colegiul Național ,,Octavian Goga”, ,,Crenguțe înflorite”

Prof. coordonator: Mărculescu Carmen

Premiul III

Buta Valeria Sophie, cls. a VII-a, Colegiul Național Pedagogic ,,Andrei Șaguna”, ,,Primăvara”

Prof. coordonator: Vonica Marioara

Menţiuni

Drăgoi Alessia-Maria, cls. a V-a, Palatul Copiilor, ,,Adiere de primăvară”

Prof coordonator: Vereș Diana Teofana

Stănescu Veronica Joy, cls. a VII-a, Colegiul Naţional ,,Gheorghe Lazăr”, ,,Primăvara din povești”

Prof. coordonator: Vonica Marioara

Iambor Mihăiță, cls. a VIII-a, Școala Gimnazială Nr. 2, ,,Crăiasa primăverii”

Prof. coordonator: Vonica Marioara

Oprean Melisa, cls. a VI-a,  Școala Gimnazială ,,I. L. Caragiale”, ,,Vestitorii primăverii”

Prof. coordonator: Costăchescu Horia

Radu Maya, cls. a VI-a, Școala Gimnazială Nr. 1, ,,Primăvara”

Prof. coordonator: Costăchescu Horia

Ghebenel Silvia, cls. a VII-a, Școala Gimnazială ,,Radu Selejan”, ,,Așteptare”

Prof. coordonator: Bisericaru Iulian

Preda Andreea, cls. a V-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica”, ,,Primăvara”

Prof. coordonator: Bucșă Andra

Omelcu Filip, cls. a VI-a, Liceul de Artă, ,,Ghiocelul”

Prof. coordonator: Bogdan Oana Floridana

 

Secțiunea creație plastică – mărțișoare / felicitări 

Premiul Special

Borchină Maria Alexandra, cls. a VI-a, Palatul Copiilor (felicitare)

Prof. coordonator: Vereș Diana

Todor Alina Maria, cls. a V-a, Palatul Copiilor (mărțișor)

Prof. coordonator: Vereș Diana

Cinezan Ștefania, cls. a XII-a, Colegiul Național Pedagogic ,,Andrei Șaguna” (mărțișor)

Prof. coordonator: Florea Bianca

Chiorbeja Alexandra, cls. a XI-a, Colegiul Național Pedagogic ,,Andrei Șaguna” (felicitare)

Prof. coordonator: Florea Bianca

Buta Valeria Sophie, cls. a VII-a, Colegiul Național Pedagogic ,,Andrei Șaguna” (felicitare)

Prof. coordonator: Vonica Marioara

Suciu Eliza Maria, cls. a VI-a, Colegiul Național ,,Gheorghe Lazăr” (origami)

Prof. coordonator: Vonica Marioara

Alexandru Sofia, cls. a V-a, Școala Gimnazială Nr. 2 (felicitare)

Prof. coordonator: Vonica Marioara

Stîngu Ariana, cls. a IX-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica” (felicitare)

Prof. coordonator: Teglaș Raluca Maria

Corugă Lavinia, cls. a V-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica” (mărțișor)

Prof. coordonator: Teglaș Raluca Maria

Lenghen Radu Mihai, cls. a VIII-a, Colegiul Național ,,Octavian Goga” (mărțișor)

Prof. coordonator:  Carmen Mărculescu

Rusu Ruxandra Natașa, cls. a IX-a, Colegiul Național ,,Octavian Goga” (origami)

Prof. coordonator:  Carmen Mărculescu

Elevii clasei a VII-a, Centrul Școlar de Educație Incluzivă Nr. 2 (felicitarea)

Prof. coordonator: Vasile Ludmila

 

Secțiunea creație literară-poezie

Liceu

Premiul I

Feldorean Cristina, cls. a XI-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica”, ,,Antipastel”

Prof. coordonator: Husariu Cristina

Premiul II

Laurențiu Anastasia, cls. a XI-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica”,  ,,Întruchipare”

Prof. coordonator: Husariu Cristina

Premiul III

Macarie Sânziana Maria Elena, cls. a X-a, Colegiul Naţional ,,Unirea”, Târgu Mureș, ,,Ochii minții de copil”

Prof. coordonator: Motorga Maria

Menţiune

Puia Maria Emanuela, cls. a XI-a, Colegiul Naţional ,,Unirea”, Târgu Mureș, ,,Jertfa iubirii materne”

Prof. coordonator: Motorga Maria

Gimnaziu

Premiul I

Angelescu Ioana, cls. a VII-a, Colegiul Național Pedagogic ,,Andrei Șaguna”, ,,Primăvara”

Prof. coordonator: Vonica Marioara

Premiul II

Graf Amalia, cls. a VI-a, Școala Gimnazială ,,Aurel Decei”, Gura Râului, ,,Primăvara mea de vis”

Prof. coordonator: Hadăr Andreia Claudia

Premiul III

Turcu Mădălina, cls. a V-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica”, ,,Primăvara”

Prof. coordonator: Bucșă Andra

Menţiune

Gligorea Ștefania Elena, cls. a VI-a, Școala Gimnazială ,,Aurel Decei”, Gura Râului, ,,Primăvară”

Prof. coordonator: Hadăr Andreia Claudia

Popa Sabrina, cls. a V-a, Liceul Teoretic ,,Constantin Noica”, ,,Primăvara”

Prof. coordonator: Bucșă Andra

 3,128 total views,  2 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.