Dragi părinţi, elevi, profesori,
Ca urmare a scăderii ratei de incidență, municipiul Sibiu întră în scenariul galben, iar schema noastră de funcţionare rămâne aproape aceeaşi, după cum urmează:
👉în 5 mai 2021, vor veni la școală clasele primare, după programul cunoscut.
👉în 5 mai 2021, clasele 5-6-7 şi 9-10-11 reîncep şcoala în regim online.
✍️clasele a 8-a şi a 12-a au vacanţă săptămâna aceasta şi revin la școală din 1o mai, cu efectiv complet.
Şi nu uitaţi că măsurile de prevenire a îmbolnăvirilor cu SARS-Cov-2 rămân NESCHIMBATE.
Noutăţi:
Calendarul Admiterii la liceu 2021, stabilit prin ordin de ministru din august anul trecut, a fost modificat la finalul lunii trecute. Repartizarea computerizată a absolvenților de clasa a VIII-a pe locurile de la liceu are loc pe 24 iulie, în loc de 16 iulie, cum era în ordinul inițial. Completarea fișelor de înscriere are loc în perioada 16-22 iulie, față de 8-14 iulie, cum era în calendarul Admiterii. Aceste modificări sunt prevăzute în Ordinul nr. 3.721/23.04.2021 pentru modificarea și completarea Ordinului ministrului educației și cercetării nr. 5.457/2020 privind organizarea și desfășurarea admiterii în învățământul liceal de stat pentru anul școlar 2021-2022.
Citiţi mai multe aici.
13,512 total views, 12 views today
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

„Am năzuit cu toții să ne ațintim privirile spre cer, dar având picioarele bine înfipte în pământul țării.” - Octavian Goga
Misiunea pe care Colegiul Național „Octavian Goga” din Sibiu și-a asumat-o de-a lungul întregii sale existențe are în centru obiectivul performanței: „Şcoala noastră asigură elevilor, printr-o educaţie de calitate, dezvoltarea aptitudinilor intelectuale şi formarea competenţelor - cheie care să le permită integrarea cu succes în societatea cunoaşterii.”

Colegiul Național „Octavian Goga” este membru al Alianței Colegiilor Centenare.
@CNOG Sibiu 2025
Wonderful Theme
Leave a Reply