Rezultatele concursului Cupa Colegiului Național ”Octavian Goga” la ski – ediția I

Concursul de ski și snowboard Cupa Colegiului Național ”Octavian Goga”, aflat la prima ediție, a avut loc în 13 ianuarie 2018 la Arena Platoș din Păltiniș.

Concursul s-a bucurat de un succes deosebit, așa încât la start s-au prezentat un număr de peste 50 de elevi și 7 profesori. Elevii au participat, în funcție de categoria de vârstă, la una din cele 3 categorii: nivel primar, gimnazial sau liceal (băieți și fete). Au existat 2 manșe, iar clasamentul final a fost realizat prin cumularea timpilor obținuți în cele două manșe.

Organizatorii mulțumesc tuturor elevilor, profesorilor, părinților și sponsorilor care au făcut posibilă desfășurarea în cele mai bune condiții a acestei competiții.


Rezultatele finale ale competiției au fost următoarele:

NIVELUL PRIMAR – FETE

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
15TOMESCU ILINCA1:10:32I
13SECOSAN ANA-MARIA1:23:30II
10NICHITOV DARIA1:31:23III
4CRUCIAT STEFANA1:34:57
14STEF RALUCA MARIA1:36:53
12RADU IRINA1:39:19
3BOLOVAN LARISA STEFANIA1:41:28
9NEAGU MARIA TEODORA1:44:08
8MITROI KATRIN MARIA1:55:48
7LAZĂR BIANCA2:13:31
1ADAM CLARADESCALIFICAT

NIVELUL PRIMAR – BĂIEȚI

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
32TOMESCU ANDREI1:21:05I
30STOICA EDUARD1:29:97II
27NEAGU PATRIK ANDREI1:30:59III
24LĂZUREANU RAREȘ1:37:34
33VEREȘ ADAM1:38:40
28NICHITOV ȘTEFAN1:41:02
19BOBEȘ VICTOR SIMION2:03:12
18ALBU DAVID2:13:68
22GIUSCA CRISTIANDESCALIFICAT

NIVELUL GIMNAZIAL – FETE

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
35BODI VANESA1:25:52I
39IORDACHE ROXANA1:26:57II
41POPA SARA1:28:18III
36CALVUN ARINA1:33:93
42VULCAN MARTINA1:35:93
37GEORGESCU ALEXIA1:39:02
38IANCU IULIA1:41:84
40MARCU VANESSA1:49:22

NIVELUL GIMNAZIAL – BĂIEȚI

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
46MOLDOVAN VLAD1:26:27I
49STANUS VLAD1:29:97II
45FULEA NICOLAE1:34:55II
47NEGREA ANDREI1:44:59
48SABAN TUDOR1:45:33
43BARBU NICOLAE DESCALIFICAT

NIVELUL LICEAL – FETE

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
54MATRAN ANA-MARIA1:20:91I
51BUCȘA ANDREEA1:27:04II
82BENCHEA DIANA1:36:66III
58SUCIU DENISA1:36:88
83BANCIU MARIA1:39:96

NIVELUL LICEAL – BĂIEȚI

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
70OLAREANU ANDREI1:13:57I
66MIHAESCU DANIEL1:15:62II
73STOIA BOGDAN1:17:50III
74TITIAN DARIUS1:19:00
59BĂDESCU TUDOR1:19:13
63LAZĂR BOGDAN1:20:00
64LAZĂR ȘTEFAN1:24:67
75TROANCĂ TUDOR1:25:56
69NEAMȚU HOREA1:28:98
61BOLOGA IOAN1:34:05
65MAIER PATRICK1:38:95
72RADU ȘTEFAN3:34:55

CUPA PROFESORILOR – FEMEI

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
84GAFTON ALEXANDRA1:45:42I
78IGHIȘAN ANCA1:46:03II
76BENEDEK EDITH1:54:42III
77BUICAN ONORIȚA1:59:44

CUPA PROFESORILOR – BĂRBAȚI

Nr. de concursNume și prenumeTimpLoc
79CĂTĂLIȘAN MIRCEA1:31:84I
81NEAGOE VASILE1:47:90II
80KERESZTES COLOLMAN ȘTEFAN2:02:69III

Felicitări tuturor participanților!


GALERIE FOTO:

 

5,052 total views, 2 views today

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top